Meteoroloji’den İstanbul’a kar uyarısı! İstanbul’a bugün kar yağacak mı?

0
402
Hava sıcaklıklarının, ülkemiz genelinde azalarak hafta ortasına kadar mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün (6 Ocak Pazar) dondurucu bir hava söz konusu. Meteoroloji ise yarın için kar yapışı uyarsında bulundu. Hal böyle olunca vatandaşlar "İstanbul'a kar yağacak mı?" sorusunu yöneltiyor.

İstanbullular pazar gününe dondurucu bir soğukla uyandı. Beklenen kar yağışı ise halen gelmiş değil. Vatandaşlar şimdi, “İstanbul’a kar yağacak mı?” sorusunu soruyor. İşte yurt genelinde hava durumu…

METEOROLOJİ’DEN İSTANBUL’A KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada İstanbul’da pazartesi günü sabahın ilk saatlerinden itibaren meydana gelecek yağışların, salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin edildiği bildirildi. Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarı yapıldı.