İstanbul hava durumu! Meteoroloji’den 15 Kasım Perşembe yarın için son dakika yağmur uyarısı

0
249
İstanbul hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den son dakika açıklaması geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışın etkili olacağı uyarısında bulundu. Öte yandan yarın akşam saatlerinde ise Antalya'nın doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği belirtildi.

 

istanbul’da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yağmur uyarısında bulundu. Yarın sabah 08:00’da başlayacak yağışın cuma akşamı 20:00’a kadar etkili olacağı belirtilirken, vatandaşların ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da başlayacak olan yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, kuvvetli olarak aralıklarla Cuma günü akşam saatlerine kadar etkili olması ve yağış miktarının ilçelere göre metrekareye 25-75 mm arasında değişkenlik göstermesi beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.