8,5 TON MİDYE FENOMEN ÇİFT EŞLİĞİNDE ÜCRETSİZ DAĞITILDI

0
604
Doğum gününü Dünya Midye Günü ilan eden Midyeci Ahmet, tüm şubelerinde toplam 8,5 ton midyeyi ücretsiz ikram ederek doğum gününü coşkulu bir kutlamaya dönüştürdü.
Midyecinin İstanbul Beşiktaş’taki şubesi önünde yüzlerce metrelik kuyruğun oluştuğu etkinlikte, Eylül Öztürk ve Kanan Özkan‘da midye dağıtarak çılgın midyecinin sevincine ortak oldu. Midye dolu bir kovanın üstüne diktikleri mumları Midyeci Ahmet (Çiçek)’e üfleten ikili, ”Doğum günün kutlu olsun Midye Kralı. Bol kokoreçli-midyeli yaşların olsun. Ömrün kokoreç dilimlemekle, midye ayırmakla, limonlamakla geçsin” diyerek doğum günü kovasından Midyeci Ahmet’e midye yedirdi.. 
 
2012 yılında Cem Yılmaz’ın Harbiye Açıkhava Sahnesi’ndeki gösterisinde benzeri bir kuyruğa denk geldiklerini anımsatan Eylül Öztürk, ”o zamandan bu zamana böyle bir kuyruğa denk gelmedik. ” diyerek sözlerine şöyle devam etti. ”Ne gülüyorsunuz vallahi doğru. Siz şimdi inanmazsınız, biz o kuyrukta çekirdek çitledik, dondurma külahı kemirdik. Kenan’ın saçları da aslında orada beyazladı.” 
 
Sadece Beşiktaş şubesinde 300.000, tüm şubelerinde ise 500.000’in üzerinde midyeyi ücretsiz dağıtarak bir anlamda küçük çaplı bir rekor denemesi yapan Midyeci Ahmet (Çiçek),  “Bugün benim doğum günüm ama doğum günümü 8 Nisan Dünya Midye Günü ilan ettim. Midyelerden bugün hiç ücret beklemiyorum. Hiç düşünmeden insanların rahat rahat yemesini istiyorum, bu beni çok mutlu ediyor. Bugün 8 Nisan Dünya Midye Günü’nü ilk kutlamamız. Aynı zamanda 8 Nisan Dünya Midye Günü’nün de doğum günü oldu. İnşallah önce Türkiye’de kendi şubelerimizde, daha sonra bütün dünyada bunun kutlanmasını sağlamak istiyoruz. Böyle olduğunda ülkemizi çok iyi temsil edeceğiz. ” diyerek en kısa sürede bu konudaki girişimlerine hız vereceklerini dile getirdi.